Krem dla mężczyzny

Czy mężczyzna powinien być zadbany?

Jak najbardziej tak. Ale z głową, jak zawsze. Nie popieram przesady. Mniej znaczy więcej- ta zasada często się sprawdza, prawda?

To, co ostatnio widzę w telewizji, tych panów wstrzykujących sobie tony botoksu i wypełniaczy, robiących operacje plastyczne praktycznie wszystkich chyba części ciała, przeraża mnie. I chyba niewiele ma wspólnego z męskością.

Kosmetyki dla mężczyzn.
Do niedawna panował pogląd, że mężczyźni nie powinni za bardzo dbać o siebie, a kosmetyki dla mężczyzn były tematem tabu. Każdy człowiek, chociażby dla swojego lepszego samopoczucia powinien dobrze wyglądać, czy to mężczyzna, czy kobieta.

Mężczyźni są faworyzowani przez naturę, przynajmniej, jeśli chodzi o starzenie. Mają bardziej jędrną skórę i bardziej elastyczną niż kobiety, bo zawiera więcej włókien kolagenu i elastyny.
Tworzą one gęstą siatkę, która daje dobre napięcie. Do czasu ale …Po 30 roku życia twarz zaczyna tracić sprężystość i dzieje się to dość gwałtownie. Po 40 roku życia widać zmarszczki, trudne do ukrycia, dość głębokie. Winne są temu hormony. U mężczyzn znaczenie ma bilans androgenów. Z wiekiem ich poziom obniża się, co odbija się na wyglądzie. Mają one wpływ na zanikanie tkanki tłuszczowej twarzy, co sprzyja tworzeniu się bruzd. Skóra staje się sucha, cieńsza, mniej elastyczna.

Czy mężczyzna powinien używać kremu?
Powinien, jak najbardziej, tylko nie tego dla kobiet. Skóra mężczyzny jest inna i wymaga innych składników pielęgnacyjnych.
Rano dobrze nałożyć na twarz odrobinę serum w zależności od potrzeb skóry, na to krem nawilżający. Wieczorem – krem odżywczy.
Pamiętajmy, kremy działają na naskórek, nie spłycą głębokich zmarszczek, ale spowodują, że skóra będzie bardziej wygładzona, napięta. I odżywiona.

No i przed nałożeniem kremu najważniejsze jest dokładne oczyszczenie skóry.

Mydło, woda, płyn micelarny, mleczko – co kto woli.

Polecam jak najbardziej naturalne kosmetyki i nie testowane na zwierzętach.

Warto czasem wejść na stronę PETA i zobaczyć nieetyczne firmy.

A wszystkim panom z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MĘŻCZYZNY ŻYCZĘ WSPANIAŁEGO, NATURALNEGO WYGLĄDU I ZDROWIA.

 
 

 

2 odpowiedzi do “Krem dla mężczyzny”

    1. Ja ostatnio jestem zafascynowana kosmetykami z The Body Shop. Są nietestowane na zwierzętach, często wegańskie. Kupiłam przed świętami balsam do twarzy dla mężczyzn. Podobno wspaniały:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *